Oferty specjalne
contactToggle Kontakt

Komfortowe pomieszczenie - CONTAINEX dostarcza sprawdzone systemy kontenerowe dla sektora komunalnego

Komfortowe rozwiązania dla sektora komunalnego!

Od ponad 30 lat gminy z całej Europy korzystają z kontenerów biurowych i mieszkalnych firmy CONTAINEX, zakładając w nich np. przedszkola, szkoły lub lokale stowarzyszenia.

Firma CONTAINEX wykonała w ciągu ostatnich 30 lat liczne projekty komunalne w kraju i zagranicą z modułów kontenerowych. Konstrukcja modułowa daje różnorodne możliwości projektowania. Dzięki jej elastyczności można stworzyć mieszkania o dowolnej wielkości i z dowolnym wyposażeniem, w dowolnym miejscu z przyłączem energii elektrycznej, wody i kanalizacji. Prosta obsługa takich modułów przestrzennych jest istotną zaletą.

Duża zdolność produkcyjna firmy CONTAINEX - kontenery są produkowane w sześciu własnych, europejskich zakładach produkcyjnych - umożliwia to szybki czas dostawy oraz błyskawiczne rozwiązania, nawet w przypadku krótkoterminowych zapotrzebowań.

Zestawy kontenerowe można rozbudowywać w dowolny sposób i później wykorzystywać do najróżniejszych zastosowań. Dzięki temu zestawy kontenerowe można bez problemu rozmontować i wykorzystać do innych projektów. Przykładem mogą tu być m.in. przedszkola, szkoły, szatnie, kluby sportowe lub kwatery dla uchodźców ubiegających się o azyl.

Późniejsze dopasowanie istniejącego zestawu do nowych wymagań jest realizowane bezpośrednio na miejscu, we współpracy z naszymi pracownikami terenowymi. Dzięki temu otrzymają Państwo zawsze dopasowany projekt, nawet przy dużych wahaniach liczby personelu.

Nasz oferta serwisowa

 • Planowanie z uwzględnieniem prawnych warunków ramowych
 • Sprzedaż i wynajem bezpośrednio lub za pośrednictwem wybranych partnerów handlowych
 • Produkcja z uwzględnieniem surowych standardów ochrony środowiska i jakości CONTAINEX Green Technology
 • Indywidualne dopasowanie do specjalnych wymagań
 • Ponad 30 lat doświadczenia w sektorze komunalnym
 • Doradztwo i opieka na miejscu

Przedszkola

Dzieci są dla nas szczególnie ważne, dlatego opracowaliśmy projekty przystosowane dla dzieci, by zmaksymalizować komfort naszych mobilnych systemów kontenerowych.

Przy zmieniającej się znacznie z roku na rok liczbie dzieci, otrzymają Państwo preferowaną elastyczność dzięki kompleksowemu wsparciu firmy CONTAINEX. Posiadamy długoletnie doświadczenie z wstępnie zdefiniowanymi przykładami wykonań, które można zrealizować w prosty i szybki sposób, dzięki elastycznemu systemowi modułowemu.

W celu maksymalnego odciążenia Państwa na etapie przygotowania, koncentrujemy się na szybkich i prostych rozwiązaniach.
Kindergarten - fixe Erweiterung
Przedszkole - elastyczna rozbudowa
Przedszkole - Pomieszczenia grupowe
„Kolorowe” przedszkole
Dzięki możliwościom pełnego przeszklenia, a tym samym doświetlonym, jasnym pomieszczeniom, powstaje przyjazna strefa dla dzieci i uczniów. W celu uzyskania optymalnego widoku na zewnątrz zaprojektowaliśmy specjalne okna dla przedszkoli.

Prosty i elastyczny system ścian gwarantuje możliwość indywidualnego podziału pomieszczenia. Szczególnie w pomieszczeniach gimnastycznych ważnym detalem są lampy nietłukące, zapewniające bezpieczną grę i gimnastykę.

Także w części sanitarnej dbamy o dzieci. Do wyboru dostępne są zarówno toalety, jak i umywalki przystosowane dla dzieci. Przedszkola i szkoły mogą być użytkowane w razie potrzeby tymczasowo jak również długoterminowo. Niezwykle odporna i prosta konstrukcja umożliwia późniejszą adaptację lub przeniesienie całego zestawu.

Także różnorodne możliwości późniejszego wykorzystania zestawu są bardzo cenione przez naszych klientów. Po demontażu przez nasz profesjonalny zespół montażowy można dalej użytkować zestaw, jako np. pomieszczenie dla młodzieży lub stowarzyszenia.
Lampy nietłukące
Okno przedszkolne
Sanitariaty przystosowane dla dzieci

Dopasowane elastycznie do Państwa przedszkola

 • Pomieszczenia dla grup
 • Pomieszczenia dla personelu
 • Salki gimnastyczne
 • Kuchnie i pomieszczenia socjalne
 • Szatnie i garderoby
 • Pomieszczenia sanitarne

Szkoły

CONTAINEX jest doskonałym partnerem podczas remontu szkoły lub krótkoterminowej rozbudowy. Szkoła zbudowana z kontenerów nie różni się od szkoły w stałej zabudowie. Przykładowo w austriackim Feldbach zrealizowano projekt budowy kompletnej szkoły z elastycznych modułów pomieszczeń w ciągu 2 miesięcy.

Szkoła składa się z 455 kontenerów biurowych i sanitarnych, i obejmuje oprocz gimnazjum, technikum handlowe i handlową wyższą szkołe zawodową. Dodatkowo w budynku tym znajduje się administracja jak również biblioteka miejska gminy Feldbach.

W jasnych i przyjaznych pomieszczeniach stworzono miejsce dla 1300 uczennic i uczniów. System budowy panelowej poprzez usunięcie paneli ściennych i ścianek działowych, umożliwia tworzenie pomieszczeń dowolnej wielkości.
Widok szkoły w Feldbach z lotu ptaka
Klasa
Szkoła średnia w Feldbach

Państwa korzyści

 • Atrakcyjny stosunek jakości do ceny
 • Podział kontenerów dostosowany do indywidualnych potrzeb
 • Stanowiska robocze z doskonałym oświetleniem
 • doświetlone, jasne pomieszczenia dzięki pełnym przeszkleniom
 • uwzględnienie aktualnych przepisów przeciwpożarowych
 • Późniejsze wykorzystanie modułów pomieszczeń do innych celów
 • Bezpieczne planowanie także w przypadku dużych wahań liczby dzieci
 • wysoki komfort dzięki najnowszej izolacji

Stowarzyszenia / imprezy

Stowarzyszenia są zainteresowane nie tylko rozwiązaniami tymczasowymi na specjalne wydarzenia, ale użytkują nasze kontenery również jako rozwiązanie stałe. Różne krajowe i międzynarodowe kluby sportowe, np. kluby piłki nożnej, hokeja, footballu amerykańskiego lub golfa chętnie korzystają z naszych przemyślanych rozwiązań. Możemy przytoczyć wiele przykładów projektów referencyjnych, przy których w szczególny sposób uwzględnialiśmy indywidualny wygląd stowarzyszenia, np. kolory stowarzyszenia.

Niezwykle wytrzymałe i trwałe produkty mogą być używane przez wiele dziesięcioleci, niezależnie od pory roku.. Przy wykorzystaniu pełnego przeszklenia oraz różnych wariantów obudowy zewnętrznej, wykonywanych przez naszych partnerów, zaprojektujemy razem z Państwem ekstrawaganckie rozwiązania dla Państwa sklepu stowarzyszenia. Są one dopasowane do Państwa preferencji i budżetu.
Szatnie
Budynek klubowy klubu piłkarskiego
Sklep stowarzyszenia

Państwa korzyści

 • Optymalne rozwiązanie na każdą kieszeń
 • idealne jako rozwiązanie stałe lub tymczasowe
 • Indywidualny wygląd zewnętrzny
 • Długoletnie doświadczenie we współpracy ze stowarzyszeniami i przy organizacji różnych imprez
 • specjalne rozwiązania w zakresie okien dla punktów kasowych i kiosków (okienka podawcze/komunikacyjne/przesuwne)
 • Pełne przeszklenia
 • specjalne, bardzo wytrzymałe i trwałe wersje wykonania
Kontener sanitarny z foliowaniem zewnętrznym
Budynek stowarzyszenia ze stałym przeszkleniem
Miejsce noclegowe dla młodzieży z drewnianą fasadą

Różne wersje wykonania następujących elementów

 • Szatnie
 • Gabinety masażu
 • Sklep stowarzyszenia
 • Umywalnie i pomieszczenia sanitarne
 • Stołówki stowarzyszeń
 • Sale prasowe

Kwatery dla uchodźców ubiegających się o azyl

Prospekt informacyjny Kwatery dla uchodźców ubiegających się o azyl
Brak możliwości w krótkim czasie zakwaterowania uchodźców ubiegających się o azyl wymaga od wielu gmin szybkich działań.

CONTAINEX jest liderem w Europie w zakresie organizowania kwater dla uchodźców i emigrantów z rejonów kryzysowych. W ostatnich latach utworzono już liczne kwatery dla uchodźców ubiegających się o azyl z modułów kontenerowych. W ten sposób powstały m.in. w Hamburgu, Hall/Tyrol, Innsbrucku, Lionie, Bukareszcie lub Zurychu różne zakwaterowania.

Największy projekt został zrealizowany we współpracy z lokalnymi partnerami w Berlinie. W ciągu kilku miesięcy ustawiono kilka kompleksowych zestawów z ponad 1600 modułów przestrzennych, oferujących miejsce dla ponad 2400 uchodźców. Mieszkańcy nie muszą przy tym rezygnować z komfortowych warunków. Nasi lokalni partnerzy stworzyli dla dzieci duże place zabaw i boiska w obszarze zewnętrznym!
Kwatera dla uchodźców ubiegających się o azyl w Fellbach
Kwatera dla uchodźców ubiegających się o azyl w Berlinie
„Blok rodzinny” w Innsbrucku
Duża zdolność produkcyjna firmy CONTAINEX - kontenery są produkowane w sześciu własnych, europejskich zakładach produkcyjnych - umożliwia to szybki czas dostawy oraz błyskawiczne rozwiązania, nawet w przypadku krótkoterminowych zapotrzebowań. Zestawy kontenerowe można rozbudowywać w dowolny sposób i później wykorzystywać do najróżniejszych zastosowań.

Przykładem mogą być miejsca spotkań stowarzyszeń, centra młodzieżowe, centra wystawcze, konstrukcje tymczasowe podczas renowacji budynków, itp. Oferujemy Państwu znakomity stosunek jakości do ceny oraz różne możliwości finansowania.

Rozwiązania techniczne

Zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi oraz przepisami dot. ochrony przeciwpożarowej dostępne są do wyboru różne wersje izolacji: MW (wełna mineralna), PU (poliuretan), PIR (poliizocyjanuraty) lub SW (wełna skalna).

Ponadto modułowe systemy pomieszczeń firmy CONTAINEX można wyposażać w najróżniejsze systemy grzewcze i możliwości klimatyzacji, które odpowiadają aktualnie najsurowszym przepisom dot. ochrony przeciwpożarowej (REI 30/60/90). Przestrzegane są również przepisowe wartości dotyczące izolacji. Wymagania techniczno-budowlane odnośnie obciążenia podłogi i dachu wynoszą maks. do 500 kg/m2 (obciążenie użytkowe podłogi netto).
Izolacja cieplna dla systemów przestrzennych
Izolacja cieplna dla systemów przestrzennych

Przegląd współczynników przenikania ciepła

 • Podłoga - współczynnik przenikania ciepła* max do: 0,16
 • Ściana - współczynnik przenikania ciepła* max do: 0,2
 • Dach - współczynnik przenikania ciepła* max do: 0,15
 • Okno - współczynnik przenikania ciepła* max do: 1,1
 • * Współczynnik przenikania ciepła = Współczynnik przenikania ciepła w W/(m ² K) - odnosi się do podanych grubości izolacji w przestrzeni między elementami konstrukcyjnymi

W zależności od kraju i gminy należy przestrzegać różnych przepisów prawnych dotyczących kontenerów mieszkalnych. Dlatego staramy się uwzględnić je już w na etapie projektowania, by w późniejszym czasie nie pojawiły się nieoczekiwane niespodzianki. Sanitariaty przystosowane dla osób niepełnosprawnych i dzieci (np. toalety dla dzieci) przyczyniają się do zmaksymalizowania komfortu.

Dzięki możliwości pełnego przeszklenia ścian powstają doświetlone, jasne pomieszczenia. W połączeniu z doskonałym oświetleniem i podziałem pomieszczeń oferowane jest przyjemne miejsce pobytu i pracy. Dzięki wysokiej jakości wyposażenia można zredukować koszty eksploatacji do minimum.

Nasze kontenery są produkowane zgodnie z surowymi standardami dotyczącymi środowiska i jakości „CONTAINEX GREEN technology”. Zapewnia to zamknięty obieg zgodnie ze standardami firmy CONTAINEX dotyczącymi jakości i środowiska, od zakupu materiału po dostawę kontenerów. Zgodnie z tymi standardami odbywa się również wybór dostawców, produkcji i zabezpieczenie jakości.

 • Przewiń
  PDF
  Wymiar
 • Sektor komunalny
  3,41 MB
 • Kwatery dla uchodźców ubiegających się o azyl
  4,31 MB
 • GREEN technology - Certyfikat
  339 KB

Przekonajcie się Państwo o naszej jakości

 • zestawy do trzech kondygnacji
 • izolacja cieplna na poziomie „domu niskoenergetycznego”
 • podział kontenerów dostosowany do indywidualnych potrzeb
 • Wyposażenie dostosowane do różnych celów
 • Lakierowanie według CTX-RAL

^ - Top
GREEN technology
Państwa korzyści
 • Ponad 30 lat doświadczeń
 • Doradztwo na miejscu
 • Szybka dostawa
 • Niezliczone możliwości kombinacji
 • Własne ekipy montażowe na miejscu   
Zestawy kontenerowe
>

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie („ciasteczka”), aby zapewnić możliwie najlepszą obsługę. Korzystając z niniejszej witryny internetowej wyrażają Państwo zgodę na zapisywanie plików cookie. Więcej informacje można znaleźć tutaj: Warunki użytkowania